Blog

Jak oddělit WC v koupelně?

Všichni tam musíme..., na toaletu a do koupelny. Pokud máš větší byt nebo dům s více toaletami, možná i koupelnami, je to ideální stav. Co ale, když je místa málo? Možná právě řešíš dilema, zda umístit toaletu do koupelny, nebo pro ni vytvořit alespoň malou oddělenou místnost. Shrňme si aspekty této operace a třeba ti následující řádky pomohou s rozhodováním.

Jak vybrat vanu?

Vážený zákazníku, vážená zákaznice, pokud jsi se na své procházce našimi stránkami dostal/a až sem, jsou zřejmé dvě věci: 1. máš opravdový zájem o koupi vany, 2. k výběru konkrétního produktu přistupuješ zodpovědně. Je nám proto ctí, že ti můžeme formou fiktivního rozhovoru poradit a podělit se o své zkušenosti. Ve vaně se nejen myjeme. Ve vaně také relaxujeme, trávíme romantické chvíle ve dvou, vany jsou místem, kde dovádějí naše děti, do van se uchylujeme před stresem. Vana má v koupelně dominantní místo, měla by nám přinášet radost a funkčnost, vana je dlouhodobá investice, proto není třeba s jejím výběrem spěchat. V naší nabídce najdeš řadu typů a modelů, které uspokojí nejrůznější přání a potřeby zákazníků. Která z nich je tedy nejlepší? No přece ta, která ti nejvíce vyhovuje a se ti nejvíce líbí. Ale jak ji najít? Společně to zvládneme, čti dále...

Jak vyčistit vanu?

Koupelna není jen místem fyzické očisty. Po náročném dni se nejspíš i ty těšíš na koupel v horké vodě, která tě laskavě přivine a spolu s nečistotou nejen smyje většinu starostí a stresu, ale také ti dodá energii do dalšího života. Dobrá koupelna je harmonický, příjemný prostor, oáza intimity a relaxace. Vana je vizitkou každé koupelny. Je to frekventované místo, kde se členové domácnosti denně střídají. Nikdo by do ní nechtěl vstoupit, kdyby byla pokryta nánosem vodního kamene nebo kdyby povrch vany zdobila plíseň. Otázky, jak, čím a jak často čistit vanu, jsou proto mimořádně aktuální.

Jak vyčistit WC mísu?

Čistota – půl života, starý slogan, ale zajisté nikdo o důležitosti čistoty pro lidské zdraví nepochybuje, a tak tuto odvěkou pravdu respektujme. I čistá záchodová mísa nám může prodloužit život, přinejmenším nám ho usnadní, protože je prevencí infekcí a nemocí. Vyšším stupněm čistoty je hygiena, která znamená zbavení se i neviditelných nečistot v podobě bakterií, virů a různých patogenů. Jak toho dosáhnout na toaletě, jak na vodní kámen, jak vyčistit záchodovou mísu dokonale, ať už s chemií, nebo bez chemie, zásady, pravidla, tipy..., si povíme v následujících řádcích.

Vana a sprchový kout v malé koupelně

Kdo by netoužil po krásné, velké a pohodlné koupelně? Navíc skvěle vybavené a stylově působící? Krásné představy má na začátku každý. Později nastoupí do akce nelítostný rozum, začíná se měřit a počítat. Fakta nepustí. Přicházejí dilemata a těžká rozhodnutí. Koupelna je dlouhodobá a důležitá investice, kterou je třeba dobře promyslet. V každé koupelně kraluje vana nebo sprchový kout. Nebo oba prvky, pokud je dostatek místa. Co ale dělat v malé koupelně? Jaké jsou možnosti a řešení? Udělej si z koupelny, i té malé, útulnou a praktickou oázu pro každodenní relaxaci. Jde to.

Jak vyměnit sifon u sprchové vaničky?

Spěcháš na první rande, musíš být v perfektní kondici. Vstoupíš do sprchového kouta, pouštíš vodu a... narážíš na tvrdost zákona schválnosti. Nevěřícně vykulíš oči na sprchovou vaničku plnou vody. Okamžitě vodu vypínáš. Plná vanička přetéká, voda vůbec neteče tam kam má, sprchový kout je zcela nepoužitelný. A přitom ráno všechno fungovalo, voda tekla do sifonu, i když - zdálo se ti, že trochu pomaleji než obvykle. Z rande nebude nic, rychle bereš vědro a hledáš hadry, protože zuřiví sousedé s mokrým stropem, to už by bylo peklo. Co bude dál?

Jak vyčistit granitový dřez?

Granitový dřez je dobrou volbou. Ani v 21. století se neobejdeš bez talířů, hrnců a příborů, které je třeba umývat. Myčka nádobí není všemocná, dřez má své důležité místo nadále. Granitový dřez, tedy dřez z kamene, je skvělým řešením v každé kuchyni.

Jak odstranit silikon z vany?

Vana plná teplé vody, svěží vůně, intimita elegantní koupelny, únik od stresu, relaxace a uvolnění... Očišťuje nejen tělo, ale i duši. Spolu s vodou smýváme také starosti všedního dne, i když si to tak docela neuvědomujeme. Voda je život, jak se často metaforicky říká. Aby nám horká koupel přinesla očekávané pocity, musí koupelna a zejména vana dokonale fungovat. Jednou z hlavních podmínek její dokonalého fungování je, že okraje vany musí být zcela utěsněné od okolních povrchů, tj. obkladů, stěn, podlahy atd. Proč? Protože plísně, houby a bakterie také milují vodu a ani sousedé s mokrým stropem pod námi nejsou zrovna příjemnou představou. Tím správným elementem, který dnes vládne téměř každé koupelně a zajišťuje těsnost kolem vany, je silikon. Ale ani on není všemocný a věčný. Když přijde čas na jeho výměnu, vyvstávají otázky -, jak odstranit silikon z vany, jak se zbavit starého silikonu, jak odstranit jeho zbytky, jak vyčistit povrch... Tedy jak?

Jak utěsnit sprchový kout?

Koupelna je v moderní době naprosto nezbytnou a nepostradatelnou součástí každého obydlí. Je to prostor, který členům domácnosti poskytuje nejen fyzickou očistu, ale také únik z rutiny každodenních starostí a stresu v podobě příjemné relaxace. Aby koupelna mohla poskytovat potřebnou úroveň užitného komfortu, je nutné, aby dobře vypadala, aby tvořila estetický a stylový celek s ostatními prostory a v neposlední řadě aby disponovala plně funkčním vybavením odpovídající kvality. 

Jak vyčistit sprchový kout?

Jak vyčistit sprchový kout? Je to vzájemné. Sprchový kout má umýt nás a my musíme očistit sprchový kout.